Obniżka! BeSafe iZi Kid i-Size X2 Fotelik 0-18 kg Zobacz większe

BeSafe iZi Kid i-Size X2 Fotelik 0-18 kg

Nowy produkt

Producent:


Fotelik samochodowy IZI KID X2 I-SIZE norweskiej marki BESAFE, przeznaczony jest dla Dziecka od około 6 miesiąca życia do około 4 lat (0-18 kg, 61-105 cm).

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Do końca promocji:

1 240,08 zł

-30%

1 771,54 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Wysyłamy w ciągu 24h
Gwarancja 24 miesiące Door to Door.
Koszt wysyłki kurierskiej 0 zł wpłata na konto, 0 zł płatność przy odbiorze.

Więcej informacji

Niezależne testy pokazują, że w obszarze bezpieczeństwa, norweska marka BESAFE jest liderem w Europie. Wymagane atesty, które są przeprowadzane w trakcie udoskonalania produktów BeSafe, są o 40-50% bardziej rygorystyczne niż przewidują to normy dla fotelików samochodowych. Nieustanne dążenie do doskonałości potwierdzają wyniki skandynawskich i europejskich testów bezpieczeństwa, w których foteliki BeSafe zdobywają najwyższe noty.

BeSafe w trosce o bezpieczeństwo dzieci, wymienia powypadkowe foteliki na nowe, po przedstawieniu protokołu wypadku z Policji.

iZi Kid i-Size X2 umożliwia przewożenie Dziecka tyłem do kierunku jazdy od 6 miesiąca życia do momentu osiągnięcia wagi 18 kg. Zgodnie z normą i-Size 61-105 cm w pozycji stojącej. Fotelik przeszedł TEST PLUS – najbardziej rygorystyczny test dla fotelików samochodowych.

DLACZEGO FOTELIKI TYŁEM DO KIERUNKU JAZDY (RWF) SĄ NAJBEZPIECZNIEJSZE?

Fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy, daje Maluszkowi maksymalny poziom ochrony, a w razie gwałtownego hamowania, kolizji czy wypadku, działa jak ochronna tarcz.

Małe Dziecko w przeciwieństwie do osoby dorosłej, ma nieproporcjonalnie ciężką głowę zaś plecy i kręgosłup nie są do końca wykształcone. Podczas gwałtownego hamowania, kolizji czy wypadku, głowa Dziecka siedzącego w foteliku skierowanym przodem do kierunku jazdy, jest z bardzo dużą siłą, gwałtownie wyrzucana do przodu, czego efektem może być zerwanie kręgów szyjnych oraz uszkodzenie kręgosłupa.

Przy zastosowaniu fotelika skierowanego tyłem do kierunku jazdy, skorupa fotelika działa jak tarcza ochronna absorbująca oddziaływanie wszystkich sił. Testy zderzeniowe pokazują, że obciążenie szyi jest 5 razy niższe przy zastosowaniu fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy, niż w przypadku fotelika skierowanego przodem, dlatego w czasie zderzenia główka Dziecka nie zostaje gwałtownie wyrzucona do przodu, a co za tym idzie zmniejsza się ryzyko uszkodzenia kręgosłupa. Nie bez powodu wszystkie foteliki dla niemowląt (0-13 kg) są przeznaczone wyłącznie do montażu tyłem do kierunku jazdy.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

 • mocowanie za pomocą łącza ISOfix
 • regulowane szyny ISOfix, generują więcej miejsca na nogi Dziecka i pozwalają zmniejszyć zajmowane miejsce przez fotelik w samochodzie
 • montaż tyłem do kierunku jazdy w całym przedziale wagowym
 • przeznaczony dla dzieci z grupy wagowej 0-18 kg (norma i-Size 61-105 cm w pozycji stojącej)
 • noga wypierająca, teleskopowa z sygnalizacją kolorystyczną i dźwiękową prawidłowości wyparcia
 • opatentowane przednie usztywnienie, które mechanicznie blokuje fotelik w jednej pozycji w samochodzie - zapewnia niezwykle silne mocowanie
 • doskonała ochrona boczna (SIP - Side Impact Protection) - posiada wzmocnienie z materiału absorbującego uderzenia (EPS), dlatego chroni doskonale głowę i kręgosłup Dziecka
 • dodatkowa ochrona boczna SIP + (Side Impact Protection +)
 • przednia rama antyrotacyjna - zapewnia stabilność fotelika oraz podwyższa poziom ochrony Dziecka
 • 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z magnesami ułatwiającymi wsadzanie i wyjmowanie Dziecka z fotelika
 • miękkie otuliny na pasach, chroniące delikatne ramiona Dziecka
 • oparcie z możliwością 4 stopniowej regulacji do spania
 • zagłówek z możliwością regulacji wysokości
 • regulacja zagłówka i pasów bezpieczeństwa za pomocą jednego ruchu, aż w 8 pozycjach
 • tapicerka z możliwością zdjęcia np. do prania

PAMIĘTAJ!

 • Fotelik 0-18 kg należy wymienić na większy, w momencie kiedy linia oczu Dziecka wystaje poza górną krawędź fotelika lub niemożliwym jest poprawne zapięcia pasów własnych fotelika lub maksymalna dopuszczalna waga Dziecka została przekroczona.
 • Przednie siedzenia w samochodzie, zostały zaprojektowane z myślą o osobach dorosłych. Dziecko przewozić należy na tylnej kanapie w foteliku. Jeżeli możliwy jest poprawny montaż fotelika, na środku tylnej kanapy, to właśnie tam należy go zamontować – jest to najbezpieczniejsze miejsce. Jeżeli poprawny montaż nie jest możliwy, fotelik należy umiejscowić po prawej stronie. Mimo iż prawo dopuszcza przewożenie Dziecka na przednim siedzeniu, po uprzednim wyłączeniu poduszki powietrznej, odradzamy tego typu praktyki ze względu na obniżone bezpieczeństwo Maluszka. Nie ryzykuj i przewoź Dziecko z tyłu samochodu.
 • Aby Dziecko bezpiecznie podróżowało należy spełnić kilka warunków. Pamiętaj, że wyłącznie dobry jakościowo i wysoko oceniony fotelik jest w stanie zagwarantować ochronę Twojemu Maleństwu. Dobry i markowy fotelik to jednak za mało, zawsze upewnij się, że fotelik zamontowany jest „pancernie”, a pasy własne naciągnięte maksymalnie. Odpowiednio naciągnięte pasy to luz nie większy niż szczelina pozwalająca na włożenie dwóch palców osoby dorosłej. Nie bój się naciągnąć pasów, nie skrzywdzisz w ten sposób Dziecka a możesz je uratować.

Produkty powiązane