Maxi Cosi Mobi Fotelik 9-25 kg Zobacz większe

Maxi Cosi Mobi XP Fotelik 9-25 kg

Nowy produkt

Producent:


Fotelik MOBI XP holenderskiej marki MAXI COSI przeznaczony jest dla Dzieci od około 9 miesiąca do 5 roku życia (67-105 cm, 9-25 kg).

GWARANCJA PODSTAWOWA: 24 miesiące.

GWARANCJA DOŻYWOTNIA: Aby otrzymać dożywotnią gwarancją, należy zarejestrować produkt na stronie Maxi Cosi w ciągu 3 miesięcy od daty zakupu.

USŁUGA SWAP: Wymiana fotelika biorącego udział w kolizji na nowy.

Więcej szczegółów

899,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Wysyłamy w ciągu Czas realizacji zamówienia ustalany jest indywidualnie.
Gwarancja 24 miesiące Door to Door. DOŻYWOTNIA - rejestracja.
Koszt wysyłki kurierskiej 0 zł wpłata na konto, 0 zł płatność przy odbiorze.

Więcej informacji

Holenderska marka Maxi Cosi to mobilność i inteligentne rozwiązania na każdy dzień. Foteliki oraz wózki spełniają najbardziej surowe wymagania jakościowe i gwarantują niezwykły komfort użytkowania.

MOBI XP przeznaczony jest dla Dzieci od około 9 miesiąca życia do momentu osiągnięcia wagi 25 kg.

DLACZEGO FOTELIKI TYŁEM DO KIERUNKU JAZDY (RWF) SĄ NAJBEZPIECZNIEJSZE?

Fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy, daje Maluszkowi maksymalny poziom ochrony, a w razie gwałtownego hamowania, kolizji czy wypadku, działa jak ochronna tarcz.

Małe Dziecko w przeciwieństwie do osoby dorosłej, ma nieproporcjonalnie ciężką głowę zaś plecy i kręgosłup nie są do końca wykształcone. Podczas gwałtownego hamowania, kolizji czy wypadku, głowa Dziecka siedzącego w foteliku skierowanym przodem do kierunku jazdy, jest z bardzo dużą siłą, gwałtownie wyrzucana do przodu, czego efektem może być zerwanie kręgów szyjnych oraz uszkodzenie kręgosłupa.

Przy zastosowaniu fotelika skierowanego tyłem do kierunku jazdy, skorupa fotelika działa jak tarcza ochronna absorbująca oddziaływanie wszystkich sił. Testy zderzeniowe pokazują, że obciążenie szyi jest 5 razy niższe przy zastosowaniu fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy, niż w przypadku fotelika skierowanego przodem, dlatego w czasie zderzenia główka Dziecka nie zostaje gwałtownie wyrzucona do przodu, a co za tym idzie zmniejsza się ryzyko uszkodzenia kręgosłupa. Nie bez powodu wszystkie foteliki dla niemowląt (0-13 kg) są przeznaczone wyłącznie do montażu tyłem do kierunku jazdy.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

 • Mocowanie za pomocą 3-punktowego pasa samochodowego
 • Montaż tyłem do kierunku jazdy w całym przedziale wagowym
 • 5-punktowe pasy bezpieczeństwa
 • Miękkie otuliny na pasach, chroniące delikatne ramiona Dziecka
 • System Ochrony Bocznej (SPS) gwarantujący optymalną ochronę przed uderzeniem bocznym
 • Boczne zaczepy przytrzymujące szelki w pozycji otwartej, ułatwiające sadzanie i wyjmowanie Maluszka z fotelika
 • 4-stopniowa regulacja oparcia
 • Dodatkowa wkładka pod głowę dla zapewnienia optymalnego komfortu
 • Możliwość zdjęcia tapicerki np. do prania

PAMIĘTAJ!

 • Fotelik 9-25 kg należy wymienić na większy, w momencie kiedy linia oczu Dziecka wystaje poza górną krawędź fotelika lub niemożliwym jest poprawne zapięcia pasów własnych fotelika lub maksymalna dopuszczalna waga Dziecka została przekroczona.
 • Przednie siedzenia w samochodzie, zostały zaprojektowane z myślą o osobach dorosłych. Dziecko przewozić należy na tylnej kanapie w foteliku. Jeżeli możliwy jest poprawny montaż fotelika, na środku tylnej kanapy, to właśnie tam należy go zamontować – jest to najbezpieczniejsze miejsce. Jeżeli poprawny montaż nie jest możliwy, fotelik należy umiejscowić po prawej stronie. Mimo iż prawo dopuszcza przewożenie Dziecka na przednim siedzeniu, po uprzednim wyłączeniu poduszki powietrznej, odradzamy tego typu praktyki ze względu na obniżone bezpieczeństwo Maluszka. Nie ryzykuj i przewoź Dziecko z tyłu samochodu.
 • Aby Dziecko bezpiecznie podróżowało należy spełnić kilka warunków. Pamiętaj, że wyłącznie dobry jakościowo i wysoko oceniony fotelik jest w stanie zagwarantować ochronę Twojemu Maleństwu. Dobry i markowy fotelik to jednak za mało, zawsze upewnij się, że fotelik zamontowany jest „pancernie”, a pasy własne naciągnięte maksymalnie. Odpowiednio naciągnięte pasy to luz nie większy niż szczelina pozwalająca na włożenie dwóch palców osoby dorosłej. Nie bój się naciągnąć pasów, nie skrzywdzisz w ten sposób Dziecka a możesz je uratować.

Produkty powiązane